čtvrtek 14. března 2013

Vlhko v garáži


Během zimy jsme v garáži narazili na problém s vodou, která přes noc roztaje z auta. Ač se snažím před zajetím do garáže auto od sněhu omést, vždy na něm zůstane dostatek sněhu na to, aby se přes noc vytvořila v garáži slušná louže.

Ač je garáž vyspádovaná směrem k vratům, tak skrz vrata (těsnící gumu) ven vytéct nemůže. Navíc pokud je venku pod nulou tak stejně voda v těsném okolí gumy zmrzne.
Snažím se tak vodu pravidelně vymetat, ale i tak je vlhkost v garáži vysoká a místy už se objevuje plíseň na stěnách.

BAHAL myslím doporučuje umístit do odtahového průduchu ve stěně garáže větrák.
Osobně budu nejspíše řešit tak, že si provrtám do podlahy garáže v místě před vraty, kde se drží nejvíce vody, díru, aby mohla voda odtékat do pěnového skla pod deskou.
Pokud ale plánujete garáž, doporučuju nechte si rovnou udělat do desky odtokový kanálek a vyspádovat podlahu odpovídajícím směrem (platí nejen pro BAHAL garáže J ). Já na to zapomněl L

Jinak je ale garáž s el. vratmy a přímo propojená k domu krčkem parádní věc, v dešti větru nemusíme vůbec lézt ven a jsme hned v suchu :) A také ráno - už žádné škrábání skla od ledu :)

4 komentáře:

 1. Tento problém je asi jen v montovaných stavbách kvůli precizní izolaci (myšleno té folii). Ve zděném domě není nic takového problém, alespoň našem předchozím.

  OdpovědětVymazat
 2. Já mám klasickou zděnou garáž a když tam zajedu s autem od sněhu, tak se tam samozřejmě vytvoří louže, je to poměrně logické, neviděl bych na tom nic zvláštního (mám tam přímotop na temperování). Jinak pokud byste měl v garáži odtokový kanál, budete muset řešit lapol (separaci oleje), jinak Vám toto řešení neprojde přes úřad. Chtělo by to být objektivní ;-) neplatí pro Bahal garáž :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Teď přesně nevím no máte na mysli poznámkou o objektivitě. Nicméně tento problém nějak vyřešit musím, plíseň v garáži není nic moc příjemného.

   Vymazat