čtvrtek 6. prosince 2012

Dokončení koupelny, osídlení Kleopatry :)

Minulý čtvrtek nám p. Raba dodělal a předal k užívání koupelnu, tak jsme se hned nastěhovali do domečku na trvalo:)
Během akce kulový blesk jsme během víkendu převezli většinu věcí z předchozího působiště, celkem nechápu jak se nám to všechno mohlo vejít do jednoho pokoje - teď se mi zdá že ani v celém domě na "ty krámy" není místo. Bude třeba ještě udělat důkladnou probírku a zrecyklovat co je nepotřebné.
Bohužel se nám během stěhování někam zachrul kabel od foťáku, takže jsme si sice udělali pár fotek pro ukázku, ale momentálně nemáme jak fotky stáhnout :(


Co se týče koupelny, jsme s prací p. Raby velmi spokojeni. Spáry, lišty, obklady, usazení předmětů vše OK. Vyžádali jsme si i fotodokumentaci z průběhu prací pro potvrzení dostatečně provedených hydroizolací atp.
Úspěšně se p. Raba popral i s problémem s malým sprchovým koutem. Sice ho HAVAX udělal o 1,5cm delší než je rozměr vaničky / sprchových dveří (tzn. cca 101,5cm), bohužel ale jen tloušťka jedné dlaždice Vibrazioni je cca 1,2cm. Takže pokud by se obložil celý vnitřek sprchového koutu, tak už by se dovnitř sprchové dveře nenapasovali (teď už vím že sprch.dveře mají montážní rozměr min. cca 99cm, + dva obklady + lepidlo je více než byl otvor 101,5cm).
Toho si asi na práci p. Raby ceníme nejvíce - hned při prvním prohlédnutí koupelny si vše zkontroloval a odhalil možné problémové partie a navrhl řešení. Oproti ostatním obkladačům, kteří v podstatě jen přeměřili m2 pro cenovou nabídku...

S čím už jsme méně spokojeni je dlažba od Sika. Vybrali jsme si velkoformátovou dlažbu VIBRAZIONI.
To že je dlažba oproti vzorové koupelně v SIKO Liberec spíš do hněda než liberecká do šeda jsme zjistili už při přebírce. Mírné zakřivení rohů dlažby se panu Rabovi povedlo zamaskovat tak že není v podstatě viditelné.

Čeho jsme si ale při přebírání nevšimli a co se ukázalo v celé kráse až při obložení první stěny byla naprostá barevná odlišnost tónů bílé barvy mezi dlaždicí bílou ( White warm - ta je s lehce hnědým nádechem) a přechodovou ( Graphite trans.glas ) - její bílá půlka je skutečně bílá.
Takže skutečné barevné přechody na stěně jsou: z vrchu bílá s hnědým nádechem přejde přes zcela bílou přechodovou, na střední pruh ( Graphite ) která je opět bílo hnědá. Prostě přechodový pruh k té okrajové bílohnědé a prostřední pruhované zrovna moc nesedí :( Když jsem to viděl poprvé tak se mi málem podlomili kolena, teď už se snažím toho nevšímat, většina návštěv si toho bez upozornění ani nevšimla...

Proto při přebírání zboží doporučuji velmi důkladně, nejlépe hned na prodejně, porovnat barevnost všech tří dlaždic vedle sebe.


Zítra proběhne uvedení do provozu řízené ventilace (rekuperace), zatím topí TČ jen do podlahového topení. I tak je v domě teplo přibližně tak jak mám nastaveno, možná ještě bude třeba trochu zvednout teplotu ohřevu podlahového topení, uvidíme po zítřejším nastavení rekuperace a případném dalším snižování venkovních teplot.

3 komentáře:

  1. Hm, já bych teda do podlahováho topení nikdy nešel. Nedovedu si řpedstavit, co bych musel všecko rozkopat, kdyby se s tím topením něco stalo :-D

    OdpovědětVymazat
  2. Tak samozřejmě pokud se podaří topení navrtat tak je to docela problém. Jinak ale komfort podlahovky se nedá s radiátory srovnávat.

    OdpovědětVymazat
  3. Mně by se líbilo, když by se nám do koupelny vešla jak vana tak i sprchový kout. Bohužel máme tak malou koupelnu, že jsme si mohli dovolit sprchový kout 90 x 90 cm a ani o centimetr větší. S výběrem sprchových dveří nám pomohl tento článek http://www.utulnydum.cz/clanek/Jak-spravne-vybrat-dvere-ke-sprchovemu-koutu , kde jsou popsané všechny typy. Pro nás připadaly v úvahu jenom posuvné, shrnovací nebo zalamovací dveře, jelikož musíme šetřit místem v koupelně. Nakonec jsme si vybrali zalamovací dveře a slouží nám dobře.

    OdpovědětVymazat