čtvrtek 30. srpna 2012

Ukončení předávacího řízení

V úterý 28.8. jsme celkem úspěšně ukončili předávací řízení. Bohužel se nepodařilo odstranit všechny závady zjištěné při zahájení řízení, zbylé závady jsme tedy překlopili do reklamačního řízení :

- Dodat chybějící těsnění do jednoho otevíratelného okna + seřídit otevíratelnost oken a dveří (Dafeplast)
- Nainstalovat žaluzie (IZOTRA - zřejmě zapříčiněno nedodržením rozměrů stavebních otvorů HAVAXem při stavbě domu - IZOTRA musí vyrobit "kratší" žaluzie. Snad se povede do cca 3 týdnů)
- Vylití stěrky v krčku (HAVAX, po vyschnutí betonu, v průběhu příštího týdne)
- Dokončit instalaci čerpadla RAURAIN (HAVAX, příští týden)

Nicméně máme klíče od domu a můžeme se pustit do finalizací :)
Postup bude:
1) Podlahy. Vybrali jsme si "vinilové" podlahy Gerflor Noma Kola 1451, které položíme téměř v celém domě. Od měkkého povrchu si slibujeme příjemné chození a snad i eliminaci kročejového hluku, na který si někteří zákazníci BAHALu stěžují. Pokládku provede f. Integra LB z liberce.
EDIT: Po pokládce podlahy bude ještě následovat montáž schodiště od JAPu - v rámci projektu s BAHALem
2) Parapety. Zvolili jsme klasické bílé, též zakázka pro Integru LB.
3) Kuchyň. Po návštěvě několika kuchyňských studií a porovnání nabídek jsme se rozhodli o dodávku od "místního" tvůrce kuchyní - od p. Hoskovce z Českého Dubu. Přesvědčila nás samozřejmě cena :) a hlavně mnoho velmi pozitivních referencí z našeho okolí.
4) Koupelny. Zboží máme víceméně zakoupeno ze SIKA, ale kdo bude realizovat stále ještě řešíme. Ve hře máme 3 možnosti, jednak Havax - bohužel není zrovna levný :( a pak dvě menší firmičky z okolí - s pozitivním hodnocením našich známých.
5) Dveře. Máme vybrány dveře od f. CAG z Prahy, typ Triumf I a II + Primum.

V průběhu budeme malovat, vlastními silami, ať máme také nějaké zásluhy :)

S podlahami budeme moct začít až po vyschnutí anhydridu, předběžně plánováno na cca 14.září, ostatní práce na to navazují.

Až budeme mít finalizace hotovy, nastoupí BAHAL na zprovoznění "chytré" elektroinstalace EATON xComfort - vyzkoušíme naprogramování vypínačů světel, žaluzií atp. A asi na úplný závěr s panem Zbořilem z BAHALu spustíme do plného provozu tepelné čerpadlo včetně vzduchotechniky (ta je zatím vypnutá/zalepená, aby se nezanesla prachem v průběhu finalizačních prací a čerpadlo tak pouze topí do podlahy pro rychlejší schnutí anhydridu).

4 komentáře:

 1. Ad reklamace: to nemáte zrovna drobnosti

  Ad koupelny: my můžeme doporučit pana Revaje, http://bahal-kleopatra.blogspot.cz/2012/01/koupelny-dlazby.html

  OdpovědětVymazat
 2. To máte pravdu :( Pevně věřím (doufám) že se je podaří odstranit stejně korektně jako v dosavadní spolupráci s HAVAXem/BAHALem. Budu průběžně informovat.

  Na stránky p. Revaje jsem také koukal, ale odradila mne vzdálenost - i když jak teď vidím, k vám to měli snad ještě dál než k nám...

  OdpovědětVymazat
 3. Jak jste spokojen s okny a parapety? Nám budou zanedlouho měnit a tak bych ráda věděla, zda jste spokojen s těmi bílými plastovými? - nechtěla bych za parapety moc utrácet...

  OdpovědětVymazat
 4. Vzhledem k tomu, že máme vnitřní barvu oken i stěn v bílé barvě, tak se nám tam bílé parapety hodí a musím říct že i provedení je pěkné, nepůsobí lacině - alespoň tyto - plastové - parapety co nám Integra LB dodala. Takže u nás spokojenost (navíc ta cena byla parádní) :)

  OdpovědětVymazat