středa 15. srpna 2012

Blížíme se do finále

Začíná nám poslední fáze dostavby, začínáme kontrolovat stavbu s domluvenými firmami na finalizace. V pondělí jsme kontrolovali připravenost kuchyně. Byly zjištěny drobné nepřesnosti, nicméně stavba vše bez problémů opravila.

Včera jsme byly na stavbě s podlaháři na zaměření. Nedostatky v hořením patře - místy málo dotažené šroubky v deskách či hrany mezi deskami byly promptně odstraněny (dotaženo přebroušeno). V přízemí bude třeba narovnat diletační spáry vylitého anhydridu mezi chodbou a obývacím pokojem a mezi chodbou a šatnou v přízemí, abychom nemuseli na podlahy dávat extra široké krycí lišty. Zřejmě na nás zbyde přestěrkování  a mírné zvednutí podlahy v krčku, stavba předpokládala dlažbu, která ale v krčku nebude. Škoda že se nás nikdo neptal.

Co se týče dosavadního přístupu HAVAXu k opravám zjištěných nedostatků, nemohu si zatím stěžovat. Především pracovníci stavby (hlavně parťák p. Kadavý) vycházejí maximálně vstříc.
Začínají ale být cítit zřejmě napnuté vztahy mezi HAVAXem a BAHALem. Především z vyšších příček v HAVAXu je tak cítit jakoby už chtěli mít stavbu předanou a rychle pryč a s BAHALem nikdy víc :( Což by podle mého subjektivního názoru byla škoda.

Jakmile je něco nad rámec projektu, předkládá HAVAX dost drahé cenové nabídky, tak že si radši necháváme některé věci na později na dodělání ve vlastní režii...

Musím ocenit že BAHAL, za námi stojí a tlačí na HAVAX a daří se tak změnit/napravit některé věci bez zbytečných vícenákladů pro nás.


Žádné komentáře:

Okomentovat